Domáce esppresso

Vôňa čerstvo pomletej kávy vie vyčariť úsmev na tvári nejednému milovníkovi tohto nesmrteľného nápoja. Šálka horúcej kávy po prebudení vie nakopnúť aj najväčšieho chlapa. Názory na množstvo dennej dávky kávy sa líšia a vy by ste sa mali riadiť hlavne svojim telom. To najlepšie vie, kedy má dosť kofeínu. Mnohí hovoria, že nie je nič lepšie ako klasická zalievaná káva v skle od babičky. Doba však ide dopredu a dnes si môžeme dopriať šálku kávy aj bez rýchlovarnej kanvice. Populárne kávovary majú svoje miesto už takmer v každej domácnosti. Ale ako si vybrať z tak veľkej ponuky? Dôležité je vedieť čo potrebujem.

288-

Ak chcete to najlepšie, automatické kávovary vám ponúkajú možnosť pripraviť si jedným stlačením gombíka espresso, cappuccino či latté. Mlieko pridávate buď do nádoby, ktorá je súčasťou kávovaru alebo ho vyšľaháte pomocou zabudovanej trysky. Do takýchto kávovarov sa používa zrnková káva. Tu sa všakv odrazí aj cena a za plne automaticky komfort si priplatíte. Lacnejšou variantou pressovača, ktorý vám pripraví dobrú kávu je pákový. Namiesto zrnkovej kávy používate mletú, ktorá sa zatlačí do páky. Vy tak taktiež dostanete kvalitné espresso. Niektoré pákové kávovary taktiež obsahujú trysku na napenenie mlieka, čím si môžete pripraviť aj cappuccino.

images-2

Poslednou možnosťou je kapsulový kávovar. Vo väčšine prípadov tento model na výrobu kávy je najlacnejší, ale musíte počítať s vyššou cenou kapsulí, ktoré sú potrebné na chod kávovaru. Výhodou je rozmanitosť kapsulí, kde zoženiete desiatky druhov káv. Niektoré značky už ponúkajú v kapsuliach aj horúcu čokoládu či čaj. Káva však nie je vo väčšine prípadov taká kvalitná a lahodná ako vyberané druhy zrnkových káv čo skutočným gurmánom prekáža. Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek kávovar, je to spoločník, ktorý vám prinesie väčší pôžitok z domácej kávy a vy sa aj na gauči budete cítiť ako v kaviarni. 

Back To Top