V prírode elektroniku nepotrebujete

Elektronika a elektrické spotrebiče si našli svoje stabilné miesto v našej spoločnosti a v živote. Viete si predstaviť, že by jedného dňa prestali fungovať? Elektrina dáva život miliónom spotrebičov, ktoré sú tu, aby nám uľahčili náš každodenný život. Predstavili ste si niekedy, ako by to vyzeralo, keby sa elektrina prestala vyrábať a tieto spotrebiče by nefungovali. Niektorý to popisujú ako deň, kedy by sa doslova zastavila Zem. Nebol by to však koniec sveta. Niektorý odborníci by tento krok považovali za krok vpred. Nakoľko sme tak závislí od elektroniky, že mnohý by bez nej doslova neprežili. Je to zaujímavý fakt.

počítač

Kupujeme si čoraz viac elektronických spotrebičov, aby nám uľahčili prácu. Musíme sa ale o ne náležite starať a dávať ich servisovať, čo stojí peniaze. Musia z niečoho čerpať energiu. Tú rovnako platíme. A potom v nekonečnom rade ich ešte čistíme, nabíjame a prenášame z miesta na miesto. V podstate sme ako otroci prostriedkov, ktoré nám uľahčujú život. Ak by človek na elektronike nebol závislý, plnila by tento účel. Takto v podstate pracujeme aby sme uživili a postarali sa o niečo, čo má slúžiť nám. 

relax v prírode

Treba do svojho života zaradiť aj energetický detox. 

Napríklad pobytom v prírode. Ako sme si stihli všimnúť, na Slovensku sa rozširuje ponuka rekreačných ubytovaní, ktoré nepotrebujú elektroniku ku svojmu fungovaniu. Ešte zaujímavejšie je, že sú vybookované aj na niekoľko mesiacov vopred. Človek hľadá únik z tohto uponáhľaného sveta. Naozaj, v diaľke a pokoji prírody, ktorá nie je v blízkosti mesta uvidíte to, čo ste možno niekedy videli na obrázkoch. Nádherná nočná obloha, toľko hviezd sme ani netušili, že je možné z našej polohy vidieť. Pokoj, ktorý prináša tento elektronický detox je ako balzamom na dušu. Preto odporúčame nájsť si čas a ísť sa zrelaxovať mimo rušné mesto alebo zábavné parky. 

Back To Top