Zistite viac o izbových farbách a o tom, ako ovplyvňujú vašu náladu


Vyberajte múdro
Majte na pamäti, že každá farba má psychologickú hodnotu. Zamyslite sa nad tým, aký určité farby prinášajú pocit, môžu ovplyvniť všetky emócie, od pokoja až po zlosť. Ak chcete vytvoriť pokoj a harmóniu vo svojom dome, vyberte si farby múdro. Niektoré farby vo veľkom množstve môžu mať opačný účinok na vás a vaše blízke okolie.

gauč

Akú náladu chcete vytvoriť? Ktoré farby vám pomôžu dosiahnuť túto náladu?
Ak potrebujete pomoc pri odpovedaní na tieto otázky, nechajte vaše materiály  byť vaším sprievodcom. Koberce, nábytok a dlaždice sú k dispozícii v obmedzenom rozsahu farieb, takže si ich najprv vyberte a potom sa rozhodnite pre farbu stien.

Keď nájdete niečo, čo sa vám páči, obmedzte počet farieb v miestnosti na maximálne tri alebo štyri. Príliš veľa farieb môže spôsobiť, že miestnosť  bude vyzerať preplnená. Farba je pomerne lacná a mení miestnosť rýchlejšie ako čokoľvek iné, takže si môžete dovoliť trochu experimentovať.

Izbové farby a ich efekty
Farby pôsobia tromi základnými spôsobmi: aktívne, pasívne a neutrálne. Môžete ľahko prispôsobiť každú izbu  vašim osobným túžbam, podľa vášho vkusu a účelu miestnosti. Svetlé farby sú expanzívne a vzdušné, takže miestnosti sa zdajú byť väčšie a jasnejšie. Tmavé farby sú sofistikované a teplé, dávajú veľkým miestam intímny vzhľad.

Poďme sa bližšie pozrieť na farby a zistiť, čo môžu urobiť s vašimi miestnosťami:

Červená zvyšuje úroveň energie v miestnosti. Najintenzívnejšia farba, pumpuje adrenalín ako žiadny iný odtieň. Je to dobrá voľba, keď chcete vzbudiť vzrušenie, najmä v noci. V obývacej izbe alebo v jedálni červená láka ľudí a stimuluje konverzáciu. Vo vstupnej stene vytvára silný prvý dojem.

Žltá zachytáva radosť zo slnka a vyvoláva šťastie. Je to skvelá voľba pre kuchyne, jedálne a kúpeľne, kde je energizujúca a povznášajúca.

koupelna

Modrá znižuje krvný tlak a srdcovú frekvenciu. To je dôvod, prečo je považovaná za upokojujúcu, relaxačnú a pokojnú a často sa odporúča pre spálne a kúpeľne.

Zelená je považovaná za najstabilnejšiu farbu oka. Mix osviežujúcej modrej a žiarivosti žltej, zelená je vhodná pre takmer všetky miestnosti v dome. V kuchyni zelená ochladzuje veci, v obývacej izbe povzbudzuje konverzáciu a zároveň má dostatok tepla na podporu pohodlia a jednotnosti.

Back To Top