Azerbajdžan – vhodné miesto na dovolenku?

Prelomovým bodom v dejinách Azerbajdžanu bolo prijatie islamu v 7. storočí nášho letopočtu e. Náboženstvo skutočne začalo zjednocovať národy, tvoriť jeden jazyk, vytvárať nové zvyky a tradície. Následný politický nárast Azerbajdžanu je spojený s objavením sa na území niekoľkých štátov: Shirvanshahs, Ravvadids, Sadzhids, Salarids a Sheddadids.

vlajka

  • Ak je Azerbajdžan skvelým zmiešaním so starodávnymi tradíciami a pozemským bohatstvom tretieho tisícročia, Baku  je jadrom tejto komplikovanosti. Jeho uznávaným symbolom je veža, ktorá vystupuje na skale. Ešte pozoruhodnejší je palác Širvanšah  – monumentálny komplex s mešitou, mauzóleom, kúpeľným domom a ďalšími stredovekými budovami. V rámci turistiky je lepšie vrátiť sa do vzdialenej minulosti, začínajúc od oblastí sovietskeho rozvoja (stanice Sabunchu a vládny dom) a končiť v modernom stredisku s vežou Fiery žiariacou v noci , pripomínajúcou mrakodrapy v Dubaji. Ďalším veľkým azerbajdžanským mestom je Lenkoran , ktorý viedol svoju históriu od 10. storočia pred nl. Je charakteristický malebným pobrežím Kaspického mora s čiernym pieskom, hustými lesmi, horúcimi prameňmi – ideálne podmienky pre rekreáciu.

moře

  • Územie krajiny je heterogénne kvôli poveternostným podmienkam spôsobeným výškovou zonáciou (tu je 8 z 11 klimatických zón na svete). Priemerná júlová teplota sa pohybuje v rozmedzí od + 5 ° C na vysočinách až po + 27 ° C v nížinách. Január od -10 ° C do +3 ° C. Maximálna letná teplota môže dosiahnuť +45 ° C, zatiaľ čo v zime teplomer v horských oblastiach často klesá na -40 ° C v noci. Najlepší čas na návštevu krajiny je od apríla do októbra.

  • Môžete cestovať medzi mestami Azerbajdžanu vlakom, autobusom, minibusom alebo taxíkom. Železničné vlaky v krajine sú staré a nepríjemné, ale cestovné v nich je lacné. Elektrické vlaky plynú medzi väčšinou miest, pohodlnejšie vysokorýchlostné expresné vlaky idú do veľkých obývaných oblastí, osobné vlaky do odľahlých oblastí. Autobusová doprava je lepšie rozvinutá, autobusové terminály sú zvyčajne umiestnené vedľa mestských trhov. Autobusy sú v prevádzke podľa plánu a minibusy odchádzajú, až keď sú naplnené. Cena cestovného je všade rovnaká a závisí od vzdialenosti ( 3-15 AZN ).

azerbajdřán

  • Počet hotelov v Azerbajdžane rastie rýchlo, ale miestny cestovný ruch sa začal rozvíjať pred 10 rokmi, takže v hlavnom meste, hlavných mestách a strediskách je len slušné bývanie. Väčšina hotelov je 1-2 *, ale v Baku existujú aj zastúpenia módnych sietí Hilton, Radisson a Ritz-Carlton. Pre tých najnáročnejších hostí sú otvorené aj 5 + hotely s bohato zariadenými izbami a bezchybným servisom.

Back To Top