Robotický vysávač

Práca človeka je stále viac nahradzovaná automatickými výrobkami, ktoré nám majú uľahčovať každodenné povinnosti. Jedným z neodmysliteľných pomocníkov, ktorý nájdeme vo viacerých domácnostiach je robotický vysávač. Jednou z najlepších značiek na trhu je Xiaomi. Svojich priaznivcov má po celom svete a vďaka dobrej kvalite, množstvu funkcií a nízkym cenám svoje publikum neustále rozširuje. Na výber má z viacerých modelov. Ktorý je teda vhodný pre vás?

nabíjaca stanica

Xiaomi Vacuum Mop Pro.

Výkonný vysávač, ktorý má okrem funkcie vysávania aj funkciu mopovania. Výhodou je, že Vacuum Mop Pro dokáže inteligentne dávkovať vodu, podľa typu povrchu. Práve Vacuum Mop Pro 2 Plus je vlajková ľoď značky Xiaomi. Ceny sa pohybujú v priemere okolo 350 Eur. Pre pohodlnejšie používanie vám poslúži mobilná aplikácia. Jednoducho si ju nainštalujete do mobilu. Pri prvom používaní sa odporúča zdvihnúť prekážky v domácnosti, aby si robotický vysávač dôkladne zmapoval celý priestor. Mapa sa vám uloží v aplikácii. Nevýhodou tohto typu je možnosť uloženia len jednej mapy. To znamená, že pri dvojpodlažných domoch si môžete uložiť len jedno podlažie. Možnosť uloženia viacerých máp poskytuje typ Roborock od Xiaomi.

robotický vysávač

V aplikácii máte možnosť nastavenia hlučnosti. K dispozícii je tiež nočný režim. Precíznosť vysávača Vacuum je takmer dokonalá. Vysávač prejde každý kúsok vášho domova pomocou zabudovanej kamery. Problémom môže byť mierne slabšia orientácia v tme. Vacuum Mop Pro sa ľahko zmestí aj pod gauč či skrinku. Vďaka dobrej orientácii neničí nábytok. Obozretný musíte byť pri kábloch a malých predmetoch na zemi. Pri prvom použití radšej ostaňte doma. Dobrým pomocníkom je tiež hľadanie vysávača pomocou lokátora v aplikácii. Vysávač sa vám ozve a vy ho ľahko nájdete aj pod sedačkou. Robotický vysávač je vynikajúcim pomocníkom do každej domácnosti. Môžete ho kedykoľvek zapnúť aj na diaľku a ušetrí vám množstvo času vysávaním a umývaním podlahy. 

Back To Top