Užívajte si zimu naplno

Tak ako leto, aj zima nám ponúka množstvo športových aktivít v prírode a vtedy si ju môžeme vychutnať dosýta. Každý z nás má však iné predstavy trávenia zimy, niekto si rád vychutná sneženie len spoza okna s hrnčekom teplého čaju alebo prevareného vína v ruke, prípadne sledovaním športových prenosov v televízii, to všetko pekne v teple. Ale ak ste neposedný typ a radi športujete aj v chladnom období, určite si to viete poriadne užiť na lyžiach, no v posledných rokoch je veľmi populárna „doska“, čo v preklade znamená snowboard.

sněhulák

Lyže, boby, výber je na vás…

Obidva druhy športu sú si podobné a predsa sa v niečom líšia. Lyžiari, ktorí sa odhodlali vymeniť lyže za dosku, porovnávajú. Lyžovanie je podľa nich jednoduchšie v udržaní rovnováhy, keďže máte voľné obidve nohy, naopak na snowboarde je náročnejšie udržať sa na doske a nájsť ten správny rytmus pri zjazde dole svahom. Pri obidvoch aktivitách však potrebujete kvalitné vybavenie, na lyže vhodné lyžiarky, lyže podľa svojej postavy, k nim palice, oblečenie vrátane okuliarov a ochrannej prilby, ktorá je v posledných rokoch kvôli množstvu ľudí na svahoch čoraz viac potrebnejšia. Na snowboard si takisto musíte zaobstarať topánky, špeciálne určené na tento šport, tiež vhodné zimné oblečenie a aj ochranné prvky sú namieste, okuliare, prilba a takisto ako pri lyžovaní aj ochrana kolien a lakťov.

snowboard

Samozrejmosťou je však naučiť sa tieto techniky ovládať, aby ste neohrozovali nielen ostatných lyžiarov, ale hlavne svoje zdravie. No ak si na nič z toho netrúfate, zachrániť vás môže sánkovačka, tú si tiež môžete užiť dosýta hlavne ak máte ešte malé deti, s nimi sa vrátite do svojich detských čias, keď lyže ešte neboli na svahoch také bežné ako dnes. Boby, sánky alebo len obyčajný igelit pod zadok a zábava je istá. Ak sme vás ani týmto nepresvedčili, tak sa vyberte do lesa len tak, bez lyží a bez dosky, vychutnajte si ten zimný pokoj a atmosféru lesa, pokojného padajúceho snehu, bielej periny z neho a, samozrejme, aj nejakej tej snehovej gule za krkom pri guľovačke.K tomu všetkému patrí poriadny snehuliak s mrkvou v nose a uhlíkmi namiesto očí. Sú to čarovné okamihy, ktoré sa dajú zažiť iba v zime, no a večerný horúci čaj alebo grog, ktorý si vychutnáte príjemne unavení, je už len super bodkou na prežitým dňom.

Back To Top