Top potraviny pre zdraví mozog

Pokiaľ ide o mozog, mnohí ľudia hľadajú špičkové potraviny, ktoré nadmerne zvyšujú náladu, aby napomohli lepšiemu sústredeniu, jasnejšiemu mysleniu a predovšetkým lepšiemu zdraviu mozgu.
V tomto článku sa pozrieme na potraviny, ktoré sú veľmi prospešné pre správne fungovanie mozgu, ba dokonca pre jeho lepšiu činnosť:

struktura

1. Losos
Losos bol dlho považovaný za jedlo na podporu mozgu, ale čo ho robí tak cenným pre zdravie mozgu? Je dôležité pochopiť, že váš mozog je primárne tvorený tukom, zhruba 60 %. Jeden z najdôležitejších tukov, ktoré mozog používa ako stavebný prvok zdravých mozgových buniek je omega-3, ktoré obsahuje práve losos.

2. Čučoriedky
Čučoriedky sú jeden z najprospešnejších plodov na maximalizáciu zdravia a výkonnosti mozgu. Majú najvyšší obsah antioxidantov, pomáhajú chrániť mozog pred stresom a podporujú zdravé starnutie mozgu. Štúdie preukázali, že konzumácia čučoriedok pravidelne môže nielen zlepšiť zdravie mozgu, ale aj výkon mozgu. Čučoriedky nielenže skvele chutia, ale majú nízky obsah kalórií, vysoký obsah vitamínu C, vitamínu K a mangánu.

inspirace

3. Kurkuma
Kurkuma je veľmi impozantné korenie, ktoré má preukázateľné dobré účinky pre mozog. Ukázalo sa, že má protizápalové, antioxidačné, antivírusové, antibakteriálne, protiplesňové a protirakovinové účinky. Taktiež zvyšuje prietok krvi do mozgu.

4. Káva
Káva je úžasný elixír energie, bez ktorého si veľa ľudí nevie predstaviť ráno. Mnoho ľudí prekvapilo, že káva skutočne obsahuje veľké množstvo antioxidantov nazývaných polyfenoly, ktoré sú dôležité pre zníženie zápalu v mozgu a udržiavanie mozgu pod napätím. Antioxidanty v káve tiež poskytujú neuroprotektívny účinok, ktorý chráni mozog pred stresom a poškodením.

5. Vlašské orechy
Vlašské orechy vyzerajú podobne ako mozog. Obsahujú najvyššie množstvá dôležitých omega-3 DHA. DHA je považované za stavebný kameň pre zdravý mozog. Vlašské orechy tiež obsahujú vysoké množstvá antioxidantov, folátu, horčíka, draslíka a fosforu, ktoré pomáhajú znižovať zápal. Netreba zabúdať na melatonín v orechoch, ktorý je dôležitou živinou pre reguláciu spánku.

myšlení
 
9. Horká čokoláda
Čokoláda zvyšuje hladinu endorfínov, preto sa váš mozog „cíti dobre“ a to je aj dôvod, prečo sa cítite tak dobre aj vy keď jete čokoládu. Čokoláda tiež zvyšuje prietok krvi do mozgu, čo môže pomôcť zlepšiť pamäť, pozornosť. Horká čokoláda obsahuje vysoké množstvá horčíka a to napomáha pokoju a relaxácii mozgu.

Back To Top