Šport nás spája

Každý človek aspoň raz, z času na čas zažije pocit nudy, alebo túžbu ísť so skupinou svojich starých kamarátov zažiť niečo, čo by stálo za to, zažiť určitú zábavu a niečo nové. Niekedy ale skrátka neprichádza ten správny nápad, nič,… rozmýšľame márne. Preto si môžeme vybrať kolektívnu záľubu, ktorá vydrží a má pre nás nachystaný program takmer vždy, kedy sa zídeme. Vravím o športe. Šport ako spoločné hobby? Nech sa páči, je dostupný pre každého. Pre jednotlivca i kolektív, nuda bude minulosťou.

olympiáda

Túto aktivitu môžeme potiahnuť z dvoch odlišných koncov.
• Budeme ju vykonávať aktívne a na vlastnej koži, alebo budeme sledovať, ako ju vykonávajú profesionáli?
• Obe možnosti sú zaujímavé, no prvá z nich zrejme o niečo viac, ale to už je vec názoru a možnosti, akou cestou sa kto rozhodne vydať. Nie každý má fyzicky aktívnych a lenivosť premáhajúcich kamarátov (:

hokej

Prvá možnosť by prispela k udržaniu zdravej fyzickej kondície, odvrátili by sme predčasné starnutie, čakali by nás zážitky na vlastnej koži,… no nie každému sa do toho chce a niekoho prehovoriť je takmer nadpozemská úloha. Ale nuž čo, kamarátov a ich názoru si treba vážiť a rešpektovať to. Preto sa skúsme pozrieť na druhú voľbu, ktorá má však takisto svoje plus.

stadion

Kamarátska atmosféra, pokoj, pivko a čipsy na stole, všetci sa schádzajú a nevedia sa dočkať, kedy rozhodca zaháji zápas. Hlavne pokiaľ vravíme o majstrovstvách alebo medzinárodných turnajoch, ide o takú zvláštnu, bratskú atmosféru, ktorú žiaľ zažívame iba v takýchto chvíľach. Naraz fandíme všetci spoločne jednému týmu, zaujala nás jedna spoločná aktivita a všetci požadujeme rovnakú vec- gól. Rozdiely idú nachvíľu bokom. Takisto dokáže ísť bokom všetko, čo sa pútalo k našej uzavretosti. Zrazu sa všetci zídu a vítajú sa akosi s väčším úsmevom. Niekto by mohol namietať, že ide iba o športový prenos, ale pravý fanúšik v tom vidí a cíti niečo oveľa viac.

Back To Top