Stolovanie a jedálenská súprava

Každá žena je rodenou gazdinkou a snaží sa urobiť svoju domácnosť útulnou. Kuchyňa patrí medzi miestnosti, kde sa zdržiavame väčšinu dňa, hlavne ak ste mama a varíte pravidelne pre svoju rodinu.
K štýlovému stolovaniu patrí správny výber jedálenskej súpravy. Je dobré ak si vyberiete ten správny jedálny servis pre vašu domácnosť. V prvom rade pred kúpou si treba ujasniť, ako často a pre aké príležitosti chcete súpravu využívať. Či chcete hľadať jedálenskú súpravu na každodenne použitie alebo rozmýšľate, že by ste svoju kuchynskú výbavu doplnili o sviatočný servis. V oboch prípadoch rozhoduje cena a dizajn.

snídaně

Na trhu nenájdete už iba klasické okrúhle taniere, ale naozaj sa stretnete v ponuke so súpravami rôznych druhov, tvarov a farieb. Ponuka je naozaj široká, predovšetkým tvary riadov vám vyčarujú príjemnú dilemu. Ak teda si chcete zaobstarať jedálenskú súpravu do vašej kuchynskej linky mali by ste sa zamerať na jednotlivé počty kusov v jedálenských sadách. Pre denné stolovanie dvoch osôb vám postačí 12 – dielna súprava, pre štyri osoby zvoľte radšej 18 –dielnu. Z praktického hľadiska na bežné použitie by som zvolila tú väčšiu sadu, lebo keď sa nejaký tanier rozbije, nebude vám až tak chýbať.

A akú zostavu riadu nájdete v základnej klasickej jedálenskej súprave? Okrem plytkých, hlbokých a dezertných tanierov sem patria aj napríklad kompótové misky, polievková misa – terina, oválna misa alebo tácka, omáčnik a soľnička. K jedálenskej súprave je dobré si rovno zaobstarať aj rovnaký kávový a čajový servis. Sem patrí kanvica, cukornička, mliečnik a šálky s podšálkami. Nech už to máte dokonalé zladené a môžete sa vytešovať, keď príde návšteva, pekný riad vždy pekne ukáže.

prostřeno

Medzi obľúbené materiály jedálenských súprav spadajú kamenina, porcelán, sklo, keramika. Sklo je v dnešnej dobe veľmi moderné a obľúbené, keramika taktiež dominuje svojou dostupnosťou v širokej palete farieb a dekorácií. Medzi tie kvalitnejšie patrí porcelán, ten hľadajte ak chcete slávnostný servis a kamenina je pevný materiál, cenovo dostupný a a vhodný do mikrovlnnej rúry aj umývačky riadu.
Výber je len na vás.

Back To Top