Ovláda Google vás, alebo vy Google?

Google sa neustále prispôsobuje užívateľom. Niet divu že je najpoužívanejším a najlepším vyhľadávačom na svete. Stačí zadať jedno slovo a okamžite vám ponúkne množstvo odkazov. Vám stačí už len listovať a prezerať. Keďže sú na internete milióny webstránok a každý deň pribúdajú ďalšie Google zlepšil svoj výkon a vyhľadávaciu schopnosť. Ak viete ako ho používať ušetríte množstvo času prezeraním stránok a rýchlo nájdete to čo hľadáte.

google

Presné citácie
Ak hľadáte presný citát, alebo chcete nájsť konkrétne meno stačí ak daný výraz vložíte do úvodzoviek. Napríklad ak hľadáte opravovňu bicyklov zadajte do vyhľadávača tento výraz v úvodzovkách. Google vám ponúkne vo výsledkoch len stránky, kde sa táto fráza bude vyskytovať.

Definícia slova
Pokiaľ hľadáte definíciu vám neznámeho slova stačí ho zadať do vyhľadávača. Aby ste sa vyhli zobrazeniu stránok, ktoré toto slovo obsahujú zadajte pred hľadaný výraz slovo define:, napr define:iritovať. Sme na Slovensku, takže pokojne môžete zadať aj spojenie čo to je iritovať. Zobrazia sa vám stránky, kde je význam zadaného slova vysvetlený.

Plus a mínus
Pokiaľ hľadáte na internete niečo hľadáte a zobrazujú sa vám iné výsledky stačí použiť znamienka „+“ ,alebo „-„ Napr. slovo bicykel. Vyhľadávač vám ponúkne samé predajne bicyklov, ak ale hľadáte konkrétny typ bicykla stačí zadať napr. bicikel + horský. Zobrazia sa vám stránky kde je spomenutý práve tento typ bicykla. Ak pred slovíčko „horský“ dáte mínus, Google to pochopí tak, že o tento typ nemáte záujem a všetky stránky s týmto slovným spojením vynechá.

analýza

Prevod jednotiek a mien
Hľadáte aký je aktuálny kurz českej koruny voči euru? Nie je nič jednoduchšie. Do vyhľadávacieho poľa zadajte napr. 200 czk na euro. Ako prvé sa vám zobrazí koľko euro dostanete za 200 českých korún. Rovnako to funguje aj s prevodom jednotiek, či už chcete vedieť koľko cm má jeden palec, alebo koľko  uncí majú 3 kilá.

Back To Top