Šťastie je krehký motýľ

Zvykne sa vravievať, že šťastie je krehký motýľ ktorého nemôžeme držať ani moc silno, pretože by sme mu mohli ľahko ublížiť, ale ani moc slabo, pretože by nám mohol ľahko uletieť,. Musíme teda nájsť zlatú strednú cestu a harmóniu,aby bol náš život vyrovnaný.
Aj keď sa snažíme zlému silou-mocou vyhýbať, nie vždy sa to dá a čo je hlavné, nie vždy je to úplne dobre. Či už tomu totižto chcete, alebo nechcete veriť, bez zlého by nemohlo byť dobré, bez vyrovnanosti by sme si nevedeli vážiť ničoho vzácneho v živote, pretože by vlastne nič vzácne neexistovalo. Len si to predstavte, je to veľmi jednoduché. Ak by bolo iba dobré, nevedeli by sme predsa, že je to dobré, pretože by to nemalo protiklad, a teda by nič nemalo žiadnu hodnotu.

váhy

Keby teda nie je na svete smútku, nebolo by radosti. Možno vás to sklamalo, možno zasa prekvapilo a možno aj trochu potešilo. Nezostáva nám teda nič iné, ako všetko čo vám príde do života jednoducho prijať a s úsmevom na perách ísť ďalej. Nie z príjemných, ale z nepríjemných zážitkov sa v živote učíme a rastieme. Je to daň života za to, aby sme si mohli zaslúžene ďalšie chvíle užívať.

žen šen

Utrpenie v živote teda upevňuje našu vôľu, zvyšuje naše životné hodnoty a dáva nám aj väčší pocit radosti. Čím viac si v živote vytrpíte, tým viac si viete užívať šťastné chvíle. Je to všetko jedna veľké skladačka, jedno sa navzájom ovplyvňuje z druhým, z čoho vzniká niečo väčšie, pre väčší prospech viacerých ľudí.
Preto ste raz v živote hore a tešíte sa z každučkého dňa, ale z času na čas príde obdobie dažďov, kedy máte pocit, že všetko a všetci sú proti vám. Tak to však nie je, je to potrebné pre vyrovnanosť života. Keď pochopíte tento jednoduchý vzorec života, pochopíte viac vecí a teda sa už nebudete nad niektorými toľko rozčuľovať. nezabúdajte, že ste presne tam, kde máte byť a presne tam aj smerujete.

Back To Top