Nábytok na všetky spôsoby


Výber
Šaty robia človeka. Potom by malo platiť, že nábytok robí domov. To, ako si zariaďujeme domácnosť, vypovedá o nás viac než by sme si mysleli. Rozloženie, farba, materiál a ladenie nábytku sú rovnako dôležité ako jeho samotný výber. Nie každého ale baví prechádzať sa obrovským centrom, kde všetko vyzerá skvelo a je už hotové. Nie každého baví skladať si ho doma alebo platiť za dovoz a zmontovanie. Myslite však na to, že nikto iný to za vás nevyrieši, druhý nemajú v hlave vašu predstavu. Ak ale chcete nechať za seba rozhodovať odborníka, dizajnéra alebo si jednoducho kúpite dom alebo byt už úplne zariadený, je to len vaše rozhodnutie.  

křeslo

Ručne ale nie stručne
Ďalšou možnosťou, no dnes už pomaly na ústupe, je prosté „urob si sám“. Mať po ruke domáceho kutila nie je na zahodenie. Na poličku v kuchyni sa predsa korenia odkladajú s lepším pocitom ak je vlastnoručne vyrobená. V takýchto prípadoch je ale potrebné rátať s tým, že ručná výroba si vyžaduje priestory, obetovanie času, a nie je to 5-10 minút, peniaze na materiál a nástroje. Samozrejmosťou je tiež istá zručnosť. Oháňať sa sekerou na drevo vie skoro každý, ale pracovať s pílkou, hoblíkom a navyše presne vie už menší okruh ľudí. A ak bývate v paneláku tak susedov moc nepoteší vaša práca s pílou a vŕtačkou.

dílna

Domácnosť
Nie je to vôbec jednoduché zariadiť svoj domov, všetko niečo stojí, všetko si vyžaduje kompromisy a obetu. Je to ale domov, miesto, ktoré by malo byť podľa našich predstáv. Netreba sa teda báť šetriť a investovať do svojej domácnosti. Postupné vylepšovanie a renovovanie vás toľko nezaťaží a občasná výmena nábytku sa môže stať viac než vítanou zmenou. Nové kreslo do obývačky, drevené stoličky do jedálne, nádherný nočný stolík do spálne alebo nová knižnica, všetko sa časom dá premeniť na dokonalú domácnosť, či už pomocou švédskeho obchodu alebo kladiva a ťažkej práce vlastných rúk.
 

Back To Top