Sklo v interiéri

Zatiaľ čo donedávna bolo drevo hlavným materiálom pri navrhovaní a zariaďovaní interiéru, dnes sa dostávajú do popredia už iné materiály. Sú nimi najmä kov a sklo. Dnešná doba predstavuje v oblasti architektúry minimalistický štýl, ktorý zastáva jednoduchosť a čisté línie. Práve kovové a sklenené súčasti v domácnosti vytvárajú ten správny moderný dizajn.

schodisko

Sklo nebolo nikdy viac v domácnosti využívané ako dnes. Okná sú čím ďalej veľkoplošnejšie a zaberajú veľkú časť obvodových stien. V interiéry čoraz častejšie vidíme sklenené dvere a najobľúbenejšou novinkou je zábradlie na schody. Zábradlie na schody zo skla je veľmi moderný prvok, ktorý dokáže premeniť vašu domácnosť na luxusný, moderný príbytok. Zakomponovaním skla na schodisko dostanete vzdušný, otvorený priestor. Výhodou je tiež väčší prienik svetla, čím zostane celý priestor viac presvetlený.

Sklenené zábradlie.

Zábradlie na schodisko je povinná vec. Chránite ním nielen deti ale aj seba. Najčastejším materiálom na výrobu zábradlia je nerez a drevo. Sklo však pôsobí modernejšie. Sklo je pevné, hrubé a bezpečnostné.

sklenene zabradlie

Sklenené zásteny.

Možnosťou ukotvenia skla na schodisko je aj celá zástena od podlahy. Zástena plní tiež funkciu zábradlia. Pôsobí moderne a pod schodiskom môžete priestor využiť aj funkčne. Zástena je tiež možnosťou viacerých nadväzujúcich poschodí.

Výber skleneného zábradlia alebo zásteny na schodisko je veľmi dobrou investíciou. Nevyžaduje si už ďalšie ošetrenia a časom sa ani neopotrebuje. Pomocou skla vyčarujete štýlové bývanie podľa najnovších trendov.

Bezpečnosť na prvom mieste.

Keďže schodisko je miestom, ktoré sa nachádza vo výške a môže na ňom dôjsť k nešťastným nehodám, zábradlie plní v prvom rade bezpečnostnú funkciu. preto je bezpečnostné sklo na zábradlí prispôsobené určitému vyvíjanému tlaku. Nemusíte sa báť ľahkého rozbitia v prípade kontaktu so sklom.

Back To Top