Sklenené dvere: Trend dnešných interiérov

Každý interiér dostane z času na čas náladu na zmenu. Menšiu alebo väčšiu. Je však výhodou, ak obmeníme jeden prvok, no zároveň vďaka tomu získame hneď niekoľko nových vlastností, ktorými obohatíme naše priestory. Zamerať sa pritom môžeme na dôležitú súčasť v podobe dverí. Tie náš interiér rozhodne potrebuje, spoľahlivo vďaka nim rozdeľujeme priestor na požadované časti. A práve sklenene dvere dokážu plniť túto základnú funkciu, no zároveň vaše miestnosti obohatiť svojim nadčasovým dizajnom.

dve ženy, sklenené dver

Teraz si možno myslíte, že dizajn v podobe sklenených dverí predsa nemôže byť bezpečný. No takéto laické názory sú už zastarané. Pretože je stále známejšie, že na výrobu sklenených dverí sa kladú prísne bezpečnostné kritériá. To znamená, že sa pri ich výrobe musí použiť špeciálne bezpečnostné sklo. Kalené, tvrdené, ktoré ustojí aj silnejšie nárazy a je oproti normálnemu sklu reálne odolnejšie.

Bohatý výber a zaujímavé možnosti

Zaujímavo pôsobí fakt, že si môžete vybrať z rôznych typov skiel. To znamená dokonca výber konkrétnej farby, v prípade záujmu však aj možnosť použiť grafickú fóliu, potlač a pieskovanie. Faktorom výberu je aj to, akým štýlom sa rozhodnete takéto dvere vo svojom interiéri umiestniť. Môžeme vravieť napríklad o ich namontovaní na hornú lištu a oceniteľné je ich posuvné otváranie. Aj vďaka posuvnému otváraniu a zatváraniu do strán vravíme o veľmi praktickej úspore miesta v priestoroch.

Priehľadnosť a priepustnosť svetla

Ak sa rozhodnete pre typ dverí z číreho skla, počítajte s výbornou priehľadnosťou a dobrou orientáciou vo vašom okolí. Nebudete sa cítiť ako vo väzení, priestory aj napriek rozdeleniu budú tvoriť funkčný, prehľadný celok. Navyše im nebude chýbať zdravý prísun denného svetla, miestnosti budú prirodzene osvetlené.

dvere, svetlo

Sklo navyše pôsobí ľahkým dojmom, opticky zväčšuje a podpisuje sa pod celkový pocit priestrannejších miestností. A to oceníte hlavne vtedy, ak v konkrétnych miestnostiach potrebujete ušetriť každým cm2.

Back To Top