Po internete sa šíria reklamy na falošné lieky na rakovinu

Facebook uviedol, že urobil zmeny vo svojom algoritme hodnotenia stránky s cieľom znížiť počet príspevkov s prehnanými alebo senzačnými zdravotnými tvrdeniami a pokúsiť sa predávať produkty na základe týchto tvrdení. YouTube uviedla samostatne, že podniká podobné akcie.
 
Wall Street Journal v utorok zverejnil správu založenú na vlastnom prieskume, ktorý ukazuje prevalenciu falošných tvrdení na Facebooku a na YouTube, ako je použitie injekcií jedlej sódy na liečenie rakoviny.stříkačka.jpg
 
Facebook uviedol, že urobil zmeny minulý mesiac ako súčasť úsilia o zníženie šírenia klamlivých zdravotných tvrdení, vrátane skupín, ktoré nesúhlasia s používaním odporúčaných vakcín.
 
Aby sme ľuďom pomohli získať presné zdravotné informácie a podporu, ktorú potrebujú, je nevyhnutné, aby sme minimalizovali zdravotný obsah, ktorý je senzačný alebo zavádzajúci.
 
„Spracovali sme to podobným spôsobom, ako sme predtým znížili obsah s nízkou kvalitou, ako je napríklad služba clickbait: identifikáciou fráz, ktoré sa bežne používajú na týchto postoch, aby sme mohli predpovedať, ktoré pracovné miesta môžu zahŕňať senzačné zdravotné tvrdenia alebo propagáciu produktov so zdravotnými tvrdeniami. a potom ich zobrazovať nižšie v informačných kanáloch. „
 
Správa časopisu, založená na rozhovoroch s lekármi, právnikmi, expertmi na ochranu osobných údajov a inými, zistila mnohé nepravdivé alebo zavádzajúce tvrdenia o on-line terapiách rakoviny.
 teploměr.jpg
Patrili medzi ne videá podporujúce používanie mastí zabíjajúcich bunky, ktoré by mohli byť nebezpečné, neoverené diétne režimy alebo neoverené skríningové techniky.
 
YouTube uviedla, že už nejaký čas pracuje na znížení šírenia dezinformácií na platforme. Misinformácie sú ťažká výzva a akékoľvek dezinformácie o lekárskych témach sa týkajú najmä.
 
„Urobili sme niekoľko krokov, aby sme to vyriešili, vrátane navrstvenia autoritatívnejšieho obsahu na našich stránkach pre ľudí, ktorí hľadajú témy súvisiace s liečbou rakoviny. skontrolovať informácie pre seba. “

Back To Top