To keby sme vedeli…pred svadbou

Človek si ide brať druhého človeka na základe lásky a hlbokej viery v daný vzťah. Nečaká, že dané manželstvo bude najšťastnejšie na svete, ale myslí si, že bude stáť za to, aby vydržalo čo najdlhšie, ba priam navždy. No mnoho mladých ľudí v slepej láske nevie o tom, čo ich čaká po vstupe do manželstva. Pretože nestačí len láska na to, aby bol vzťah úspešný, ale treba vytrvať v trpezlivosti a pracovať na vzťahu ako keby to bolo niečo, čo sa môže neustále zdokonaľovať.

držení za ruce.jpg

Barličkou na pomoc nám môže byť práve kniha od uznávaného autora väčšinou kresťanských kníh Garyho Chapmana, ktorého knihy sú neustále úspešné a rozprávajú čistú pravdu o skutočnom živote vo vzťahu dvoch ľudí. Realitu vie byť totiž často príliš krutá k osudu a nepripravených zdolá veľmi jednoducho. No, vy sa môžete pripraviť knihou To keby sme vedeli… pred svadbou.

romantika.jpg

Kniha píše o tom, že nie vždy budete mať nasadené ružové okuliare na nose. Nie vždy sa vám bude zdať váš partner dokonalý a časom zistíte, že má aj zlé vlastnosti, ktoré ste si predtým nevšimli. Alebo ste o nich len tušili, ale teraz vyplávali na povrch a vedia vás dosť nazlostiť. Nie je to jednoduché naučiť sa žiť s iným človekom, ktorý je úplne iný ako vy. Manželské poradne sú plné takých párov, ktoré to proste nezvládli. A keďže vy sa nechcete stať takýmto príkladom tak si bežte požičať do knižnice alebo kúpiť túto perfektnú knižku. Vôbec nie je obtiažne písaná a najlepšie urobíte, keď si ju budete s partnerom čítať na dobrú noc alebo cez dlhé zimné večery, prípadne len tak pri oddychu v nedeľu.
Tak ako napísal Gary Chapman v tejto knižke túto pravdu: „…že byť zamilovaný nie je dostatočne pevným základom na vybudovanie úspešného manželstva.“

Back To Top