Oblečenie podľa typu práce

Každý žena sa túži pekne obliekať. Nám ženám je to prirodzené. No mnohé nevedia, čo si majú obliecť na seba alebo ako dané kúsky skombinovať. Viete čo sa vám naozaj hodí a čo vám pristane,  aby ste vyzerali vkusne? Mnohé ženy sa nevedia obliecť vo svojom veku. Veľakrát vidím staršiu ženu v oblečení s krikľavými farbami. Napríklad celé v ružovej farbe. Pre staršie ženy je vhodné skôr oblečenie vo farbách čiernej,  bielej,  tmavomodrej alebo tmavozelenej. Nimi zakryjú aj prípadné nedostatky na svojom tele. Mladším ženám pristanú aj farebnejšie kombinácie,  ale tiež by to však s farebnosťou nemali moc preháňať. Často vidím ženy,  ktoré majú na sebe aj päť či viac farieb naraz. Aby pôsobili vkusne,  maximálne sú dovolené tri farby na oblečení. Každá ďalšia pridaná farba už pôsobí,  že tam nepatrí. 

Podnikateľ

Ako docieliť pekný outfit? Ak pracujete v banke alebo v administratíve,  určite potrebujete byť elegantne oblečená. Niekedy máte aj predpísané oblečenie,  ktoré musíte mať oblečené vo svojej práci. V administratívnej oblasti sa musíte obliekať naozaj pekne. Vhodné sú rôzne blúzky alebo elegantné saká, ktoré doplníte vhodnými slušnými nohavicami. Pozor, určite si neoblečte rifle a tričko. To sa v bankách nehodí. Budete všetkým smiešna. Svoj outfit môžete oživiť peknou kabelkou a lodičkami. Prípadne doplňte svoj outfit vhodnou šatkou do krku. Aj šatka by mala byť pekne zaviazaná. Na to existujú rôzne postupy, ako si viete pekne uviazať vašu šatku okolo krku.

Oblečenie na stavbe

A nie je to zložité. Mnohí radia, aby sa kabelka neladila s topánkami. No, každému sa páči niečo iné. Mne sa páči, ak je kabelka zladená s lodičkami alebo topánkami. Vyzerá to veľmi vkusne a elegantne. Ak idete len do obchodu, stačí vám pohodlný outfit. Do obchodu sa nepotrebujete vyobliekať elegantne. Môžete si kľudne obuť pohodlnú obuv, tričko, či obliecť obľúbenú mikinu. Niektorí radi nosia teplákové súpravy. Ja by som v teplákových súpravách do mesta určite nevyrazila. Buďme ešte stále zodpovední za to, ako sa oblečieme. Muži mnohokrát potrebujú pri svojej práci pracovné oblečenie. Tým sú napríklad montérky a staršie pracovné tričko. Ak pracujete vo veľkej fabrike,  určite máte predpísanú reflexnú vestu a dostali ste aj oblečenie s firemným logom. Tým si daná firma robí reklamu. 

Back To Top