Najvýhodnejšie mobilné domy len u nás!

Mobilné domy už dávno nie sú len pojazdnými ubytovacími jednotkami na dovolenkové cesty, ale v súčasnosti poskytujú viacero využiteľných možností. Dnes sú k dispozícií takzvané prepracované mobilheimy, v ktorých je možné prebývať po celý rok pričom ich je možné využívať ako napríklad klasický dom alebo v iných prípadoch – ako kanceláriu pri stavbách, či ubytovacie zariadenie v kempoch.

Ako možno využiť mobilheimy?

Zateplené mobilheimy slúžia ako alternatíva klasického bývania alebo podnikania. Ak vlastníte pozemok, na ktorom nie je možné stavať, môžete práve využiť možnosť obývania vďaka mobilheimu. Tieto typy mobilných domov možno využiť ako kancelárie, ideálne na stavbách, kde je potrebné za prácou sa sťahovať. Svoje uplatnenie nájdu aj v rekreačnej sfére.

mobilný dom pri pláži

Aké sú výhody mobilných domov?

Pre rekreačné bývanie v mobilnom dome nepotrebujete stavebné povolenie, ani povolenie k pobytu na určitom mieste. Ak Vás omrzí po čase pobyt na jednom mieste, môžete sa kedykoľvek presťahovať inde. Klasické mobilheimy sú vyrábané podľa technických noriem platné pre obytné vozidlá na rekreačné účely, preto nie je potrebné stavebné povolenie.

Narozdiel od klasických obydlí, výhodou mobilheimov je nižšia cena, čo je zásadná výhoda. Pri kúpe vidíte celý hotový produkt, kedy nemusíte čakať na jeho dokončenie. Mobilheimy pre celoročné užívanie sú zateplené, majú izolačné dvojsklá, zateplenú podlahu, vystužený podvozok, pričom je možné od nich usadiť aj krb, alebo poprípade pristavať pergolu. Ďalšou výhodou je dlhá životnosť objektu a minimálne náklady na jeho údržbu.

zariadený mobilný dom

Aké sú však nevýhody mobilheimov?

V prípade, že chcete obývať mobilný dom k trvalému bývaniu, je potrebné mať trvalé bydlisko, a v tomto prípade musíte požiadať o stavebné povolenie. K presunu mobilného domu na iné miesto, je potrebné vozidlo odpovedajúcej veľkosti. Nie je možné využiť hypotéku na jeho získanie.

Back To Top