Ako si zútulniť bývanie pomocou starého notebooku?

Vytvoriť si doma útulné prostredie nie je vždy ľahkou ale aj lacnou záležitosťou. Samozrejme, posteľ, stôl, stoličky, kuchynská linka, skrine a tak ďalej sú nevyhnutnou súčasťou každodenného života a bývania ako takého. Čo však vytvára z domu alebo bytu skutočný domov, je atmosféra, ktorá v ňom vládne. Ide o synergiu hmotných a nehmotných vecí. Mnohí uznajú, že čo sa týka hmotných vecí, príjemnú atmosféru a pohodlie, aby sme sa doma cítili dobre vytvárajú doslova maličkosti.plošný spoj.jpg
Nástenka s fotkami svojich blízkych, domáce dekorácie zhotovené vlastnoručne z materiálov nazbieraných v prírode a podobne. Tipov a postupov na rôzne hand-made výrobky je plný internet, preto v tomto článku skúsime priniesť netradičné nápady zhotovené z veľmi špecifickej veci – starého nepotrebného laptopu.
Na prvý pohľad kus nepotrebnej elektroniky súci do koša. Nie je to však pravda! V starom laptope sa ukrýva veľa komponentov, ktoré sa dajú využiť na pekné domáce dekorácie, či funkčné domáce zlepšováky. Najväčšiu časť starého počítača tvorí obrazovka. Pokiaľ je funkčná, dá sa dobre použiť, ak máte aspoň minimálne zručnosti a skúsenosti s elektronikou. Takýto displej sa dá využiť ako druhá obrazovka k počítaču, vytvoriť z nej malý televízor a podobne. Pokiaľ je prasknutý alebo inak poškodený, dajú sa z neho použiť jednotlivé časti. Obrazovka sa skladá z niekoľkých špeciálnych vrstiev. disk počítača.pngZ nich sa dajú vystrihnúť rôzne tvary a spríjemniť si nimi izbu. Materiály, z ktorých sú jednotlivé vrstvy majú zaujímavé vizuálne vlastnosti, čím vaše výrobky budú dokonale jedinečné. Zadná vrstva obrazovky tvorí jedna veľká biela svietiaca plocha, tá môže tiež mať rôzne využitie.
Posuňme sa ďalej. Napríklad v pevnom disku nájdete krásny lesklý disk, na ktorý sa zapisujú údaje. Tento disk sa dá samostatne využiť ako dekorácia. Šikovné ruky z neho dokážu zhotoviť napríklad nástenné hodiny, ktoré na stene nevisia hocikomu.
Notebook okrem iného obsahuje aj vcelku dobrý mikrofón. Ten môžete použiť napríklad na domácu karaoke show. Webkamera sa naopak dá použiť ako domáci bezpečnostný systém – ako ochrana obydlia alebo dohľad pri spiacom dieťati. Možností je veľa, stačí zapojiť predstavivosť.

Back To Top