Najbohatší ľudia Spojených arabských emirátov

Medzi boháčov žijúcich V UAE patria osoby s vysokou čistou hodnotou (HNWI), alebo americkí milionári, ktorí disponujú hotovosťou, bankovými vkladmi, investíciami, nehnuteľnosťami a iným majetkom v hodnote minimálne 1 milión dolárov.

mrakodrapy

Milionári v Emirátoch vlastnia viac majetku ako zvyšok obyvateľstva sveta
V decembri 2017 spoločnosť New World Wealth uviedla, že v UAE žije približne 88 700 ľudí, ktorých celková čistá hodnota sa v kombinácii odhaduje na 470 miliárd dolárov. To je viac, než má zvyšok obyvateľstva, čo znamená, že aktíva zhromaždené niekoľkými ľuďmi žijúcimi v Spojených arabských emirátoch sú väčšie ako tie, ktoré vlastní najmenej 9 miliónov ľudí v krajine.

Berúc do úvahy bohatstvo, ktoré v emirátoch vlastnia bohatí plus bohatstvo, ktoré drží zvyšok obyvateľov, UAE je považované za najväčší trh s bohatstvom na Blízkom východe a 26. najväčší trh na celom svete. Ľudia v Spojených arabských emirátoch spoločne vlastnia 925 miliárd dolárov čistých aktív, čo ju robí jednou z najbohatších destinácií na planéte, dokonca prekonáva iné bohaté hotspoty ako Nový Zéland, Turecko, Južná Afrika, Izrael a Portugalsko.

Kto sú títo bohatí ľudia?Mnohí z týchto osôb sú krajanmi, ktorí pochádzajú z krajín ako India, Turecko, no tiež Južná Afrika a Nigéria. Väčšina je držiteľom titulov v oblasti ekonomiky, účtovníctva a financií, zatiaľ čo značný počet (22%) sú inžinieri a 12% sú právnici. Len malý počet sú lekármi a odborníkmi v oblasti výpočtovej techniky a technológií (6%).

islam

Aká je ich úroveň vzdelania?Drvivá väčšina najbohatších ľudí v krajine absolvovala vysokoškolské vzdelanie, zatiaľ čo 35% má doktorandské štúdium. Malé číslo (5%) absolvovalo len strednú školu.

Odkiaľ získavajú peniaze?Zdá sa, že odvetvie finančných služieb je najväčším výrobcom bohatstva pre bohatých obyvateľov žijúcich v UAE, čo predstavuje 18% získaných príjmov, nasleduje ropa a plyn, nehnuteľnosti a stavebníctvo.

Back To Top