Kniha pre začínajúcich Youtuberov

Youtube dáva slobodnú príležitosť všetkým užívateľom, privyrobiť si pridaním svojich vlastných videí na túto stránku. Ak však chce na tom človek trochu zarobiť, alebo povedzme získať aspoň nejakú popularitu a sledovanosť, videá by mali zaujať vo viacerých smeroch. Preto aj taká zábavná činnosť ako natáčanie a vkladanie videí na túto najpopulárnejšiu stránku má svoje určité pravidlá, pokiaľ teda očakávame určitý úspech sledovanosti. Takisto aj k tejto činnosti teda nájdeme určité návody, ale postupne sa na trh dostáva i „náučná“ literatúra s témou, ako sa stať úspešným Youtuberom.

notebook

•         Zamerajme sa napríklad na knihu od autora Bretta Juillyho, s titulom- Ako točiť skvelé videá pre Youtube.
Túto knihu nájdete síce zatiaľ iba v českom preklade ale to nevadí, o žiadnu náročnú literatúru sa totiž nejedná, viac-menej len o obrázkový návod formou zábavy. Nie náhodou je táto kniha zaradená vo vekovej kategórii 8 – 12 rokov. Ale pokiaľ nie ste Youtube majstrom a v podstate ste dokopy žiadne video na túto stránku ešte nepridali, alebo cítite, že v tomto smere máte ešte veľa medzier, pričom Vás však Youtube a témy spojené s multimédiami zaujímajú, je to také ľahké a relatívne zábavné čítanie, pri ktorom si oddýchnete a možno sa dozviete nejaké vhodné tipy a rady.

you tube

Kniha samotná sa pritom neradí k najcennejším dielam literatúry ani cenovo, kúpime ju cez internet, respektíve cez e-shopy za cca 9 eur.
Vekovú kategóriu 8 – 12 rokov určil Amazon, ale môže to byť dosť mätúce, záleží to aj na Vašich skúsenostiach, záujmoch, zručnostiach s Youtubeom a podobne. Napríklad samotné vydavateľstvo zaradilo túto knihu do vhodnej vekovej kategórie až od 14 rokov, takže je to rôzne. Nečakajte teda žiadnu vedeckú literatúru pre géniov, ale zasa ani šlabikár. Niečo medzi tým. Mladý /ale aj starý/ človek, ktorý chce ísť týmto smerom a nemá potrebné znalosti, by túto knihu zrejme uvítal.

Back To Top