Japonská banka SoftBank

Očakáva sa, že japonská spoločnosť SoftBank Group Corp ohlási mierny nárast zisku za štvrtý štvrťrok, zatiaľ čo investori hľadajú podrobnosti o tom, či konglomerát plánuje speňažiť svoj Vízový fond takmer 100 miliárd USD prostredníctvom IPO.
 
Akcie skupiny vzrástli až o 4% v pondelok, keď sa obchod obnovil po predĺžených prázdninách v Japonsku.
 
Nie je však jasné, ako by najväčší svetový technologický investičný fond mohol byť uvedený v jeho súčasnej podobe.

singapur.jpg
 
Očakáva sa, že SoftBank zverejní vo štvrtok 1 percentný nárast prevádzkového zisku na 156 miliárd jenov (1,41 miliardy USD) za tri mesiace končiace v marci, priemerný odhad troch analytikov oslovených Refinitiv show. SoftBank v tomto finančnom roku neposkytla prognózu a presunula sa do nových účtovných štandardov.
 
Výsledky prichádzajú na potenciálny inflexný bod pre skupinu a Vision Fund ako portfóliové spoločnosti ako Uber Technologies a vlastník WeWork, The We Company, pripravujú sa na zoznam a uvádzajú cenovú ponuku na niektoré z najväčších stávok konglomerátu na nekótované startupy.
 
Analytici sa domnievajú, že investori, ktorí sa snažia vyčísliť rastúce investície fondu Vision v dôsledku nedostatočnej jasnosti svojich metód oceňovania, si myslia, že výpisy by mohli pomôcť zdôrazniť jeho stratégiu.
 
Vzhľadom na to, že skupina sa zameriava na technologické spoločnosti, „ak sa tomuto odvetviu niečo stane, mohlo by to byť veľmi negatívne“, povedal Dan Baker, analytik spoločnosti Morningstar.

hromada peněz.jpg
 
Uber je pripravený na cenu jeho 10 miliárd dolárov IPO 9. mája, snaží o ocenenie až 90 miliárd dolárov. To je nižšie, ako dúfali iniciátori spoločnosti Uber, ale investori oznámili silný dopyt po akciách.
 
Nižšie ocenenie prichádza po slabom výkone konkurentov Lyft Inc po jeho uvedení na trh. To odráža skepticizmus investorov voči Lyftovej ceste k ziskovosti, pričom rovesníci majú radi Uber a WeWork, ktorí tiež veľmi strácajú peniaze.

Back To Top