Domáce recepty na liečenie bradavíc


Koho zvyknú postihnúť bradavice?
Bradavice sa v bežnom živote zvyknú vyskytovať u ľudí rôznych vekových kategórií. Najbežnejšie sa však zvyknú vyskytovať u mladších ročníkov a detí. Rozširujú sa priamym kontaktom. Väčšina druhu bradavíc v priebehu sa dokáže vyliečiť v priebehu niekoľkých týždňov alebo mesiacov aj bez liečby, ale niektoré môžu dokonca trvať aj niekoľko rokov prípadne desaťročí.

aloe vera

Domáce prostriedky na ich liečbu:

  1. Aloe vera

Naplnená kyselinou jablčnou je rastlina aloe vera efektívnym spôsobom na zvládanie bradavíc. Koniec koncov, je to veľmi dôveryhodné rastlinné antibiotikum, ktoré má veľa kozmetických použití. Jediné, čo musíte urobiť, je odtrhnúť trochu listu, otvoriť ho a jednoducho naniesť gél priamo na postihnuté miesto. To je spôsob, ako bez bolesti vysúšať bradavice.

soda

  1. Prášok do pečiva

V kozmetickej praxi existujú rôznorodé použitia prášku na pečenie, ale vedeli ste, že môžete do tohto zoznamu pridať aj odstránenie bradavíc? Ako na to?
Vytvorte hustú pastu z prášku do pečiva a ricínového oleja. Uistite sa, že je dostatočne hrubá na pokrytie bradavíc. Naneste túto pastu cez noc a zakryte obväzom. Je to pomalý a efektívny proces, takže ho dodržujte až kým bradavice nezmiznú.

  1. Jablčný ocot

Hľadáte prirodzený spôsob, ako spáliť tkanivá a kožné bunky? Vyskúšajte ocot z jablčného muštu. Obsah kyseliny octovej v ňom účinne ničí tkanivá v bradaviciach a postupne ich odstraňuje. Namočte vatový tampón a položte ho na bradavicu. Obmotajte miesto obväzom, aby ste ho udržali na mieste cez noc.

ovoce

  1. Banánová šupka

Po zjedení banánu šupku nemusíte vyhadzovať. Enzýmy v banánových šupkách sú totiž známe ako liečivé a omladzujúce pre pleť. Metóda je tiež jednoduchá a bezproblémová. Stačí si trieť bradavicu denne s banánovou kôrou, kým nezistíte, že bradavica postupne zmizne.

  1. Cesnak

Niet pochýb o tom, že cesnak pridáva akúkoľvek príchuť akémukoľvek pokrmu. Ale vedeli ste, že je to veľmi  účinný, aj keď páchnuci, prostriedok na liečenie bradavíc? Obsahuje alicín a má silnú antimikrobiálnu aktivitu proti širokému spektru baktérií, húb, vírusov a parazitov. Ak chcete použiť cesnak na túto liečbu, olúpte a rozdrvte niekoľko strúčikov cesnaku a rozotrite ich na postihnuté miesto. To zabije vírus spôsobujúci bradavice.

Back To Top