Powerbank

Pre neznalcov anglických výrazov prekladám , že je to zdroj energie mimo nášho zariadenia, t.j. externý zdroj.
Keď zdroj energie v mobile, alebo v počítači nie je nabitý a nemáme po ruke klasickú formu nabíjania- cez zásuvku, poslúži tento prenosný zdroj energie.
Na začiatok si položte otázku:

cvičneí

  • Potrebujem to vôbec?

Nepotrebujete, ak nemusíte nutne pracovať na miestach bez dosahu elektrickej energie, alebo nepotrebujete byť na mobile 24 hodín denne.
Preháňam zámerne – ale naozaj nie je toto zariadenie nevyhnutné, ale poteší nás.
Ak sa teda rozhodneme vybrať si toto zariadenie, potom sledujme:

  • Kompatibilitu s vašimi zariadeniami
  • Koľko vydrží – údaj v mAh
  • Koľko- ako dlho sa nabíja
  • Akú má predpokladanú životnosť
  • Kto je výrobcom daného zariadenia
  • Cenu výrobku

Môžete sa riadiť výberom- čím výkonnejšia- tým lepšia ? Áno , ak jej hmotnosť je pre vás zanedbateľná. Ak ju potrebujete mať vo vrecku pri behu lesom, alebo niekde inde- určite je jej hmotnosť dôležitá. Každý gram s počtom prebehnutých kilometrov sa mení na kilogram. Pamätajte teda na to pri výbere.
Značka hrá úlohu? Áno – je vyššia cena, ale aj kvalita. Môžete kúpiť zariadenie za 10€ z Číny, alebo siahnete po zariadení za 20€ s kamenného obchodu, ale máte záruku 2 roky.

telefon

Výhodou je aj LED svetlo , ktorým môže byť dodatočne vybavená banka.
 Zapnutie / vypnutie – pomocou dvojitého klepnutia na ovládacom tlačidle vám dá jas žiarenia iný a nezávisí od kapacity batérie. 
 Indikácia digitálneho nabíjania. LCD displej s digitálnym displejom zobrazí úroveň nabitia v percentách pre každý port USB.
Toto sú komforty navyše- potešia.
Ale nepreháňajme to s používaním elektronických zariadení. Keď idete do lesa behať- tak bežte. Zdravie nie je len o svaloch. Aj vaše telo a mozog si predsa musia oddýchnuť!
Pamätajte na to! Ktosi múdry raz povedal : „Cintoríny sú plné nenahraditeľných“.

Back To Top