Ako si poradiť s čiernymi bodkami na tvári

Krása sa v dnešnom svete posudzuje veľmi prísne a preto sa snažíme byť čo najdokonalejšie. K fyzickej kráse určite patrí aj krásna a bezchybná pleť. Občas nám však k dokonalej pleti bráni výskyt tzv. čiernych bodiek, ktoré sa vyskytujú najmä na nose a brade, ale tiež na ostatných častiach tváre. Čierne bodky, odborne nazývané komedony sa tvoria tým, že pór na tvári nie je celkom uzavretý. V dôsledku toho sa do tohto póru dostávajú nečistoty a špiny, s ktorými sa naša pleť na tvári každý deň dostáva do kontaktu. Tieto nečistoty sa v póre začnú usádzať a tak vznikne komedon.

akné

Čo však robiť aby sme sa čiernych bodiek zbavili? V prvom rade treba povedať, že boj s čiernymi bodkami nie je vôbec jednoduchý. Najideálnejším riešením ako sa zbaviť čiernych bodiek je návšteva kozmetičky, ktorá nám pleť odborne vyčistí. Avšak treba tieto návštevy absolvovať pravidelne, nielen raz za rok, nakoľko ak je množstvo čiernych bodiek na tvári príliš veľké, nedajú sa odstrániť hneď naraz. Navyše stále vznikajú nové a nové čierne bodky, čiže kozmetičku sa oplatí navštevovať naozaj častejšie.

Dôležitým bodom v boji s čiernymi bodkami je tiež prevencia. Prevenciou sa v tomto prípade myslí starostlivosť o pleť. Ak sa o pleť nestaráte, je skoro isté, že sa na vašej pleti bude vyskytovať ešte viac čiernych bodiek než keby ste sa o vašu pleť poctivo starali. Pleť treba čistiť a to každé ráno a večer, a to čistiacimi gélmi a tiež tonizačnou vodou. Prípravky treba samozrejme prispôsobiť vášmu typu pleti.

koupel

Čo však, ak sa chceme skúsiť zbaviť čiernych bodiek bez toho, aby sme navštívili kozmetičku? Vo všeobecnosti sa neodporúča mechanické vytláčanie čiernych bodiek bez pomoci odbornej kozmetičky, nakoľko by sme si mohli pleť príliš podráždiť, prípadne spraviť jazvičky. Môžete skúsiť použiť nalepovacie pásiky, prípadne čierne masky na tvár špeciálne určené na čierne bodky. Ak chcete vyskúšať domácu masku, rozmiešajte bielko až kým z neho nie je jemná pena, naneste štetcom na tvár a následne na tvár prilepte o bielko tenkú vrstvu vreckovky. Nechajte pôsobiť cca 15 min a následne strhnite vreckovku z tváre, podobne ako keby ste si dávali dole zlupovaciu masku. Účinok tejto masky uvidíte hneď, aj keď sto percentné odstránenie všetkých čiernych bodiek nečakajte hneď naraz.

Back To Top