Ako pripraviť tortu pre vegánskeho oslávenca

Rozhodlo sa niektoré z vašich detí, že prestane konzumovať mäso, ale taktiež všetko čo má živočíšny pôvod, alebo máte takúto kamarátku? Niekedy to môže byť ťažké. Hlavne vtedy, keď o takomto spôsobe stravovania nemáte žiadne vedomosti, no zároveň potrebujete pripraviť pohostenie na oslavu. Príde veľa ľudí, každý bude jesť a piť, takže nemôžete jednému z nich do rúk vložiť paradajku. Ešte horšie je to vtedy, ak potrebujete pre takúto osobu pripraviť tortu. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na to, ako pri príprave vegánskej torty postupovať. Sami uvidíte, že sa nejedná o nič komplikované ani náročné. 
 
dort

Zakázané suroviny
 
V tomto prípade do jedálnička nepatrí nič živočíšneho pôvodu. Nemôžete teda používať vajíčka, mlieko, smotanu, med, masť, maslo, alebo mliečnu čokoládu. Čokoľvek čo súvisí so zvieracou ríšou je jednoducho zakázané. Teraz si asi vravíte, že bez týchto surovín sa nedá torta, alebo koláč pripraviť ani za nič. To ale nie je vôbec pravda.
 
Čím nahradiť mlieko
 
Mlieko, ale aj smotanu nahradíte asi najjednoduchšie. V obchode dostanete širokú ponuku takzvaných rastlinných mliek. Môžu byť vyrobené zo sóje, mandlí, alebo ryže. Dobrou alternatívou je aj kokosové mlieko a smotana. Konzistenciou a vlastnosťami nahradia klasické mlieko, a to bez najmenších problémov. navyše aj ich chuť ho veľmi pripomína.
 
Čo s maslami a vajíčkami
 
Vajíčka v podstate nenahradíte ničím. Tie však v koláčoch spĺňajú funkciu akéhosi lepidla. Preto je potrebné použiť viac múky. V špecializovaných predajniach dostanete takzvané vegánske maslo. To podobne ako rastlinné mlieka, nahradí to klasické na sto percent. druhou možnosťou je použitie kokosového oleja.

narozeniny
 
Čokoláda je povolená
 
Na začiatku sme síce spomenuli, že mliečna čokoláda patrí medzi zakázané suroviny. to ale neplatí o horkej čokoláde. Pri jej kúpe si všimnite hlavne to, či neobsahuje mlieko, alebo iné živočíšne produkty. Tu platí, že čím viac kakaa, tým lepšie.

Back To Top