5 vecí, ktoré vám pomôžu po odstránení kŕčových žíl

S kŕčovými žilami mala problém už moja mama, takže bolo len otázkou času, kedy sa objavia aj u mňa. Celý život som športovala, nohy sa snažila čo najmenej zaťažovať, no i napriek tom, kŕčové žily na seba nenechali dlho čakať. Čakať som nemala v pláne ani ja, takže som asi pol roka po ich objavení, podstúpila zákrok na ich odstránenie. Keďže s niečím podobným mala skúsenosti aj moja mama, vedela som, že moje nohy potrebujú trošku väčšiu pozornosť, pretože kŕčové žily sa môžu veľmi ľahko vrátiť. Preto sa s vami rada podelím o to, ako sa o svoje nohy starať po odstránení kŕčových žíl venasum.com.
Ženské nohy vo farebných šľapkách s namaľovanými nechtami v kruhu

  1. Zabudnite na bicyklovanie

O bicyklovaní sa síce nedočítate, že je pri kŕčových žilách vyslovene nevhodné, no v skutočnosti nie je ani najvhodnejšie. Cyklistike sa vyhnite minimálne na pol roka po zákroku. Na sedadlo vyskočte opäť až po tom, ako vám lekár na sto percent potvrdí, že máte cievy na nohách v poriadku.

  1. Hýbať sa musíte

To, že by ste sa nemali venovať práve cyklistike, neznamená, že sa nemáte hýbať vôbec. Práve naopak, musíte sa hýbať čím viac. Najlepšie sú prechádzky, teda chôdza a taktiež špeciálne cviky na kŕčové žily. Mne pomohli tie úplne základné, ktoré vám nezaberú viac ako päť minút denne.

  1. Vyložte si nohy

Nohy si vykladajte vždy keď je to možné. Vykladajte znamená, že by ste ch mali mať v polohe, ktorá je vyššia ako vaše srdce.

  1. Snažte sa nepribrať

Nadváha je pre kŕčové žily veľmi zlá. Preto sa snažte v priebehu rok apo operácii príliš nepribrať. Nemali by ste tak urobiť ani potom, no toto obdobie je najkrízovejšie.Osoba v cyklistickom obleku na bicykli

  1. Kompresné pančuchy neodkladajte do šuplíka

Kompresné pančuchy musíte nosiť tesne po operácii. Presná doba závisí od konkrétneho typu zákroku. Ak však i prejde čas, kedy sú pančuchy vyslovene nutné, noste ich, a to najmä pri fyzickej aktivite alebo vždy, keď budú vaše nohy namáhané iným spôsobom.

Back To Top