Chvíľa so zvieraťom lieči

Skutočne je to tak. Hoci to možno niekomu tak nemusí pripadať, určite môžeme zviera pokladať za liečiteľa. Či už ide o uzdravenie našej duše alebo tela. Zvieratá nám dokážu pomôcť v každom smere. Vedia nám zlepšiť deň, náladu, rozveselia nás, budú tu pri nás, aj keď ľudia odídu. Zviera nesklame. Ak už raz začne dôverovať, je to navždy.

kůň

Ja sama si už bez zvieraťa svoj život neviem predstaviť. V budúcnosti plánujem mať psov, mačky, hlodavce alebo hoci len akváriové rybičky. Každé jedno z nich pôsobí na náš organizmus blahodarne. Zvieratá z nás dokážu vycítiť, či máme problém a svojim spôsobom sa nám snažia aj pomôcť. Možno to nedokážu tak, ako ľudia, pretože s nami nedokážu komunikovať našou rečou, avšak vedia toho omnoho viac. Sú výbornými spoločníkmi, nikdy nás nesklamú a pôsobia veľmi dobre na našu psychiku. Dokážu nás upokojiť, ak sme nervózni alebo sa nedokážeme sústrediť, či nie sme akurát vo svojej koži. Vždy ku nám priateľsky podídu a pohľadom nás budú skúmať.

Pre osamelých ľudí sú napríklad psy alebo mačky veľmi dobrým spoločníkom. Starí ľudia majú pocit, že sa musia o niekoho starať a všetku svoju pozornosť venujú zvieratám. Necítia sa opustení a cez deň sa majú komu prihovoriť. Majú dôvod každé ráno vstať a postarať sa o svojho psíka na dvore alebo mačiatko. Títo ľudia sa potom cítia potrební, pretože zvieratá reálne vyžadujú ich pozornosť a starostlivosť. Chvíľa so zvieraťom v ich prípade lieči nie len dušu, ale rovnako aj ozdravuje ich telo, pretože sú nútení so zvieratami tráviť čas, hrať sa s nimi a ak majú psa, každý deň s ním musia chodiť na prechádzky. Môžu vyjsť na čerstvý vzduch, stretnúť sa s inými ľuďmi, ktorí tiež majú zvieratá a nadväzovať nové priateľstvá.

pes

Niektorí ľudia si možno po prečítaní tohto článku budú myslieť, že to vôbec nie je pravda, ale stačí, ak čo i len zopár minút pobudnú so zvieratkom a pocítia blahodarné účinky na svoju psychiku. Vrelo odporúčam každodenne tráviť čas so zvieratami. Stačí pár minút a jednoznačne sa budete cítiť lepšie.

Back To Top