Zábavný park Prater

Konečne prichádza jar, vonku sa oteplieva a vy máte konečne voľný víkend a rozmýšľate kam by ste zašli. Čo sa tak trochu zabaviť a vybrať sa do zábavného parku Prater nachádzajúceho sa vo Viedni. Viedeň majú blízko najmä obyvatelia západného Slovenska, veď z Bratislavy do Viedne je iba 60 km.

kolotoč

Zábava je pre každého, či už pre deti alebo pre dospelých, v zábavnom parku Prater si nájde svoje každá veková kategória. Prater patrí k jedným z najnavštevovanejších atrakcií vo Viedni, patrí k najvýznamnejším zábavným parkom v Európe a ponúka vyše 250 zaujímavých atrakcií. Okrem kolotočov sa tu organizuje množstvo eventov ako napríklad Veľká Noc v Pratri, SCI-FI deň, detské trhy, Halloween, vianočné trhy a mnoho ďalších. Hlavná sezóna začína od marca, ale zábavný park je otvorený celoročne a to každý deň, 24 hodín denne s malými obmedzeniami pre niektoré atrakcie. Parkovanie pri areáli parku je spoplatnené, ale čo je výhodou, vstup do samotného parku je bezplatný. Platí sa za každú atrakciu osobitne. Ceny za jednotlivé atrakcie sa pohybujú okolo 3 eur až do 10 eur. Ak sa rozhodnete, že tu strávite celý deň a navštívite viacero atrakcií, určite sa vám oplatí zakúpiť si Pratercard, s ktorou získate 10 % zľavy na atrakcie.

pouť

Ako už bolo spomenuté, na svoje si tu prídu deti, ale aj dospelý, nakoľko niektoré atrakcie sú iba pre silné žalúdky. Nachádzajú sa tu klasické točiace kolotoče, reťazovky, strašidelný dom, ale i mnoho originálnych kolotočov. Medzi najvýznamnejšie atrakcie patria napríklad:

·         Ruské kolo – Riesenrad
Asi najznámejšou atrakciou Prátru je vyhliadkové Ruské kolo, ktoré patrí aj k dominantám Viedne, nachádza sa tu už od roku 1897. Je vysoké 65 metrov a je z neho nádherný výhľad na celú Viedeň, čiže je to skutočne nezabudnuteľný zážitok.

·         Bumerang
Je 37 metrov vysoká u-rampa, ktorá vám ponúkne skutočne adrenalínový zážitok.

zábava

·         Starfly
Starfly je najvyšší reťazový kolotoč na svete, z ktorého podobne ako z Riesenradu budete mať krásny výhľad na Viedeň.

·         Wildalpenbahn
Ak ste milovníci vody, určite treba vyskúšať túto atrakciu, nakoľko si vyskúšate jazdu po divokej vode.

Back To Top