Zábavné atrakcie na našom krásnom Liptove

Liptov, ktorý je situovaný v Nízkych Tatrách určite patrí medzi najvyhľadávanejšie lokality každého Slováka. Čerstvý vzduch by sa tu dal len tak krájať a pohľad na takmer nedotknutú prírodu dojme každého návštevníka. Nachádza sa tu všetko – od turistických chodníčkov až po zábavné aquaparky. Je tu však aj mnoho iných zábavných činností, ktoré by ste pri najbližšej návšteve nemali premrhať !

příroda

Tatralandia
Jeden z najkrajších a najlepších aquaparkov Slovenska vôbec. O túto zábavu rozhodne nemôžete prísť, a čo sa týka zimných mesiacov, je stále otvorené, no vonkajšie atrakcie bohužiaľ nie sú sprístupnené. No mnoho ich je vo vnútri, aquapark je rozlohou veľmi veľký a postará sa o všetky druhy vodnej zábavy, ako aj masážnych procedúr, či wellnessu. Cez leto je Tatralandia doslova detským snom, pretože obsahuje bohatú paletu mnohorakých atrakcií, ktoré potešia všetky vekové kategórie.

papoušek

Zoo kontakt
Táto zoo je už dlho známou, no nie pre všetkých. Nachádza sa neďaleko od mesta Liptovský Mikuláš,  hneď vedľa spomínanej Tatralandie, takže cesta tam vôbec nie je náročná. Táto zoo je špecifická v tom, že sa nielen prechádzate okolo výbehov so šelmami a inými druhmi nebezpečnejších zvierat, ale aj môžete vstúpiť k nim na vlastnú bezpečnosť. Môžete ich hladkať, maznať sa s nimi i odfotiť – zvieratá sú pod dohľadom odborníkom a špeciálne vycvičené a hlavne zvyknuté na ľudský kontakt.

Paradox
Táto budova s tajomným pomenovaním už trošku naznačuje, o čo ide. Je rozdelená na dve atrakcie. Jednou je izba plná tajomstiev, kde si môžete zahrať tzv. „escape room“, čo znamená, že sa z nej máte po určitých nájdených indíciách dostať. Hry sa odlišujú v náročnostiach i detektívnych príbehoch. Druhou možnosťou je vyskúšať si virtuálnu realitu, v ktorej sa môžete vďaka nasadenej hernej konzole na hlave stať súčasťou hry. Na výber je tiež mnoho strašidelných i adventúrnych možností, voľba je na vás.

virtuální realita

Fun Park Žiarce
Tento areál je obohatený o rôzne druhy adrenalínových športov, na ktorých sa môžu vyblázniť aj tí najmenší. Pokiaľ teda máte deti, tento park by ste nemali vynechávať. Návšteva nie je drahá a vstup si môžete zvoliť podľa vlastného usúdenia, či chcete ísť na bláznivú bobovú dráhu rútiacu sa dole kopcom až 45km/hod. Prevýšenie je až 120 metrov, takže ide o najstrmšiu dráhu na Slovensku. Máte tu možnosť aj vyskúšať si letný aquazorbing, či zajazdiť si na štvorkolkách.

Back To Top