Vlasy zničené stresom neozdravia ani drahé procedúry

Dopracovať sa ku krásnym a zdravým vlasom niekedy trvá dlho a vyžaduje si komplexný súbor opatrení a zmien, aby získali lesk, vitalitu a pevnosť. Dnešná hektická doba však prispieva k tomu, že všetko chceme vyriešiť rýchlo, a tak sa uchýlime k procedúram, o ktorých sme presvedčené, že nám pomôžu vyriešiť problém, ale napokon nám iba vyprázdnia peňaženku a želaný efekt neprinesú.

vlasy
 
Za všetkým hľadaj stres
Málo spánku, veľa práce, sem-tam nejaká párty a o pár mesiacov si všimnete úbytok vlasov na hlave. Za to všetko môže aj obyčajný stres, hlavne stresový hormón kortizol, vďaka ktorému sa zužujú cievy a dôsledkom toho sú krvné zrazeniny. V ohrození je nielen zdravie, ale aj ich kvalita, a takisto stav pokožky. Zúžené cievy majú problém dostatočne vyživiť ich korienky a vlasy napokon vypadnú. Pri všetkých týchto príznakoch sa treba najprv zamyslieť nad dĺžkou spánku a dostatočným oddychom. Okrem relaxu je dôležitý aj pohyb, aktívny relax zlepší imunitu a pomáha odbúravať stres hlavne zvyšovaním hladiny šťastia  – endorfínu.
 
Správna výživa pre vlasy
Dobrou voľbou je pridanie do stravy vitamín B, draslík, kremík a zinok, popritom je vhodné urobiť si aj masáž hlavy, stimuluje rast a zlepšuje cirkuláciu krvi. Ak aj napriek úprave jedálneho lístka neprichádza žiadna zmena, treba navštíviť odborníka a zistiť pravú príčinu problému.
 
Zmena účesu
Nie je to zanedbateľná zmena, hlavne ženy, ktoré často nosia chvost, môžu postupne strácať korunu svojej krásy. Takisto pri zmene stavu hormónov, teda v klimaktériu, kedy v organizme prevažuje testosterón, vypadávajú častejšie.

nůžky
 
Zbytočné procedúry
Ak žiadna z vymenovaných zmien nepriniesla ovocie, je tu radikálnejšie riešenie, a tým je transplantácia , ktorá váš však vyjde až na 1800 eur. Mŕtve cibuľky sa nahradia živými, tie sa zakorenia a následne začnú generovať vlasy, až potom môžeme pristúpiť k podnecovaniu rastu mezoterapiou, to znamená aplikovať ozdravné séra a vitamíny.
 

Back To Top