Skrytý boj medzi súrodencami : 5 dôkazov toho, že najmladšie dieťa v rodine je najmilovanejšie


1.      Dostáva najmenej úloh týkajúcich sa domácnosti
Je známe, že čím sú deti staršie, tým viac domácich prác im rodičia pridelia. Pre niektorých zábava, pre väčšinu otrava. Lenže prídu aj časy, kedy všetky práce dostane jeden a ten druhý sa hrajká na počítači alebo pozerá na televíziu. A niekedy výnimočne, aby sa nepovedalo, spraví nejakú maličkosť. Dej pokračuje – rodičia prídu z práce, jeho vychvália a vám povedia slová, ktoré nie moc pohladia na duši, ako napríklad : „dobre“ alebo „to si len toto spravil ?“ Bežnou reakciou je prudké zdvihnutie adrenalínu a ak začnete okolo seba nepríčetne prskať žlč, je to úplne zbytočné.

sourozenci

2.      Výsledky v škole
A je to tu. Čas, ktorý obetujete škole – chvályhodne sa učíte, snažíte sa o najlepší výsledok, jednoducho excelujete. Podávate tie najlepšie výkony a výsledky sa konečne dostavia. Samé jednotky, možno nejaká tá dvojka ! Prinesiete s nadšením vysvedčenie, ba dokonca aj diplom, a čakáte na obrovskú pochvalu, prípadne odmenu, zatiaľ čo ten mladší príde so smutným výrazom na tvári a v rukách drží opačné hodnotenie. Čo sa stane potom ? Mladší dostane ocenenie so slovami : „Výborne, som rada že tento rok si neprepadol !“

3.      Čas ísť domov
Neexistuje dieťa, ktoré nemalo v určitom veku takzvanú večierku – hodinu, kedy je najväčší čas rozlúčiť sa s priateľmi a odpochodovať domov. Meškanie teda neprichádza do úvahy. Vy prídete na čas, inokedy sa vrátite domov ešte skôr než bolo dohodnuté. Netrpezlivo sa tak čaká na druhého súrodenca, ktorý si vždy dokáže dať na čas. Tešíte sa na pomstu. Keď napokon príde, z kuchyne sa len ozve prívetivý hlas : „Nie si hladný ?“

4.      Výmena názorov
Všetci sme sa narodili s určitým vyjadrením svojho vlastného názoru. Pri potýčkach s bratom alebo sestrou to veru nikdy nebolo jednoduché, hlavne čo sa týkalo problematiky názoru. Môže sa to skončiť slovnými urážkami alebo aj horšie, a to poriadnou bitkou. Zlatá rada pri hádaní znie – radšej ustúpiť, pretože vieme, kto je jasný víťaz číslo jeden.

holky

5.      Rodinné oslavy
Nestáva sa to tak často, ale aj tu býva občas rozdiel. Príde napríklad taká osemnástka – krásny vek, ktorý býva predsa len raz za život ! Oslávite ju ako každé narodeniny, nič si nevšimnete, život ide ďalej. A ako sa oslávi dovŕšených osemnásť rokov obľúbenca rodiny ? Myslím, že priebeh si viete už domyslieť aj sami.

Back To Top