Protipožiarne dvere

Predstavujeme Vám možnosť, ako ochrániť svoj domov, kancelárie,či iné obdobné priestory pred požiarom. Jedná sa o požiarne systémy ALUPROF a požiarne dvere https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/protipoziarne-konstrukcie/ ktoré ponúkajú inovatívne riešenia v oblasti požiarnej ochrany osôb a majetku. Protipožiarne dvere sú vyrábané v protipožiarnych konštrukciách z hliníka ale aj z ocele.

oheň v krbe

Samozrejme tieto protipožiarne dvere sa vyrábajú so zreteľom na ich vzhľad a dizajn a preto je tieto dvere možné vyrobiť tak, aby ladili s Vaším ostatným štýlom v domácnosti, kanceláriách či iných obdobných miestnostiach. Je možné na tieto protipožiarne dvere použiť sklenenú výplň, kde je osadené ohňovzdorné izolačné sklo. Samozrejmosťou u všetkých protipožiarnych dvier je ich dymotesnosť. Protipožiarne dvere sa veľkou mierou podieľajú na bezpečnosti ako takej no samozrejme s dôrazom bezpečnosti proti požiaru.

protipožiarne dvere

Nie je nič nad to, ak sa Vám podarí ochrániť svoj domov nie len pre vlámaním ale aj pred požiarom. Tieto dvere je vhodné inštalovať aj na miestnosti kde sa nachádza vykurovacie teleso ako je napríklad kotolňa. V prípade vzniku požiaru sa tieto dvere stanú razom prioritným ochrancom pred šírením ohňa a zadymenia. Svojou konštrukciou a ďalšími ohňovzdornými prvkami ako sú napríklad ohňovzdorné vložky, zabezpečia dostatok času, ktorý je možné využiť pre únik pred samotným ohňom a podobne. Napríklad, u protipožiarnych dvier s moderným systémom MB-78EI je ich konštrukcia tvorená hliníkovými profilmi až z troch komôr, s prerušeným tepelným mostom a konštrukčnou stavebnou hĺbkou až 78 mm čo výrazne napomôže v stavebnej hĺbke zaberať menej priestoru. Rozsah zasklenia je 8-49 mm a preto je možné použitie jednoduchých ale aj izolačných skiel. Týmito dverami získate spoľahlivosť a vysokú požiarnu ochranu. V ponuke sa u nás nachádzajú aj iné profily systémov protipožiarnych dvier a v prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať, radi Vám zodpovieme všetky otázky.

Back To Top