Máte pocit, že potrebujete zhodiť pár kíl?

Úbytok mozgovej hmoty s tým, že sa už nemusí obnoviť, poškodenie zubov, nechtov, padanie a šedivenie vlasov, možné prasknutie či poškodenie pažeráka, spomalené trávenie a neustály pocit nafúknutia, chronická zápcha, zápal pankreasu, kŕče, nízky tlak a neprirodzene spomalený tep, chudokrvnosť a nedostatok krviniek, náchylnosť k zlomeninám, suchá a popraskaná koža, možné zlyhanie obličiek, v neposlednom rade strata záujmov a narušenie sociálneho života, nezáujem, dobrovoľná izolácia, porucha koncentrácie, oslabená psychika, strata sebadôvery i dôvery v okolie, depresia, neustála nervozita, suicidálna tendencia (náchylnosť k samovražde).

žena

  • Pravdepodobne si vravíte, preboha! Čo je toto za depresívny článok?

Berte ho ako varovanie, nakoľko všetky vyššie spomenuté následky sa môžu dostaviť v prípade, ak sa rozhodnete schudnúť či „strážiť si váhu“ nepremysleným a rozum popierajúcom spôsobom, akým je hladovka, či závislosť na preháňadlách a podobne,… skrátka neprirodzeným spôsobom „diéty“, z ktorej môžu vzniknúť psychické ochorenia ako bulímia či anorexia.

Tým však nechcem povedať, že v každom prípade sa musíme zhodeniu pár kíl brániť. To nie, v niektorých prípadoch samozrejme hrozí nadváha, či nadbytok cukru alebo tuku v tele, alebo zbytočné prejedanie sa a strata kondície kedy cítime, že začať s určitou diétou by nám neuškodilo. Táto cesta si pritom vyžaduje iba začať so zdravším životným štýlom .
To predsa neznamená hladovať, či dobrovoľne trpieť. Nie, naopak! Vy zo svojho životného štýlu pozostávajúceho zo zdravej stravy a pohybu skrátka musíte cítiť ten správny efekt, zdravší psychický i fyzický pocit, musíte cítiť, že vás skutočne napĺňa a vlastne vám prináša lepšiu kondíciu i takpovediac radosť z toho, čo robíte. Jesť zdravo a dopriať si pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, to skrátka musí priniesť len pozitívne výsledky.

dívka

  • A pamätajte, trpenie, hladovanie, nástup anorexie či bulímie, to sú veci, ktorým sa musíte vyhnúť! Je to v podstate také jednoduché a prirodzené, skrátka žite krásny život v harmónii prírody, pohybu a zdravšej stravy.

Back To Top