Chráňte aj vy svoj majetok požiarnymi dverami.

Rekonštruujete byt alebo staviate dom? Neodmysliteľnou súčasťou je určite kúpa nových dverí. Ak sa práve rozhodujete, aký typ dverí kúpiť, okrem estetického hľadiska by ste nemali zabúdať aj na to bezpečnostné. Vstup do domu a bytu je vhodné vybaviť bezpečnostnými dverami, ktoré vás ochránia pred neželanou návštevou. A nemyslíme tým návštevu svokry. Avšak nemenej dôležité je ochrániť nehnuteľnosť, váš majetok a v konečnom dôsledku aj vaše zdravie pred požiarom. Požiar totiž môže vzniknúť kedykoľvek a aj tam, kde to najmenej čakáte. Rizikové faktory nájdete v každom kúte vášho domu či bytu a ani sa nenazdáte, váš byt môžu zachvátiť zničujúce plamene. Každá moderná domácnosť je vybavená čoraz väčším počtom najnovších technologických vymožeností. Tie ale poväčšine fungujú vďaka zdroju elektrickej energie. A tá je zase veľmi „vďačným“ zdrojom skratov, ktoré zase vedú k požiarom.

ohen

Veľa ľudí si tiež radi zaobstarajú krb na pevné palivo. Pri troche nepozornosti sa aj tento módny doplnok môže stať nebezpečný pre vaše obydlie. Mohli by sme pokračovať ďalej od nezahasenej cigarety, cez neodborné skladovanie chemikálií, až po kuchárske nezdary v kuchyni. Nemôžeme vždy myslieť na všetko a byť stopercentne predvídaví a všímaví.

Poziarnik

Ak sa teda oheň u nás doma vytvorí a začne šíriť, práve požiarne dvere môžu zohrať veľmi dôležitú úlohu pri vašej ochrane. Požiarne dvere sú skonštruované tak, že pomáhajú zablokovať šíriaci sa oheň a dym do ďalších miestností. Je to veľmi dôležité v prípade, že potrebujete určitý čas na únik do bezpečia, či privolanie pomoci. Požiarne dvere odizolujú oheň len na niekoľko hodín, s tým treba počítať. Je to však stále lepšie, akoby mal v sekunde skončiť celý váš byt či dom v plameňoch. Požiarne dvere sú teda veľmi dobrou investíciou do bezpečia vášho príbytku, ktoré by sme vonkoncom nemali zanedbávať.

Back To Top