Parížska jemnosť

Paríž je mestom lásky, módy a elegancie. Kto už by si nezamiloval pokoj ktorým sa tento štýl vyznačuje? Výnimočný parížsky štýl, ktorý dokonale vystihuje jemnú dušu svojím jedinečným zmyslom pre cit a harmóniu. Vneste do vášho bývania nový život a dotyk sviežej čistoty, ktorý vám spríjemní každodenné chvíle a dodá vášmu bytu sviežosť a pompéznu jedinečnosť.

dům

1.       Jemné farby
Biela, krémová, staroružová, slonovinová, belasá fialová a všetky jemné svetlé odtiene farieb výrazne vravia áno! Kombinujte ich s malým množstvom čiernej. Pokiaľ chcete vás domov trochu zvýrazniť, zvoliť môžete tiež parížsku modrú, ktorá je pre tento štýl jednoducho stvorená.
 
2.       Zvýraznenie
Tento štýl sa nesie najväčšmi v duchu pompéznosti, preto sa nebojte a experimentujte so zlatou, čiernou či ružovou. Môžete zvoliť najrôznejšie opakujúce sa vzory, tak ako na stenu, aj na podlahu alebo koberce. Tento štýl je najmä o kráse, má vzbudzovať čistotu a mierumilovnosť, preto sa zamerajte na jemné motívy ako sú napríklad kvety alebo kruhy. Na steny voľte tapety a nezabudnite na veľké okná ktorým nesmú chýbať jemné závesy.

ložnice
 
3.       Nepokaziť dojem
V tomto prípade platí, že staré je dobré. Volte zdobený a komplikovanejší nábytok v bielej alebo tmavo hnedej farbe. Možno práve takéto kusy nábytku máte niekde zapadnuté prachom po starých rodičoch a chcete sa ich zbaviť. Zásadným bodom je nezničiť celkový dojem tým, že do jemne zariadenej miestnosti dáte moderné kreslo alebo obraz. Detaily robia celok, preto skúste voliť nábytok v starom štýle a výsledok bude stáť určite za to!

obývák
 
4.       Dekorácie
Interiéry zariadené v Parížskom štýle by nemali pôsobiť fádne a prázdno, ale práve naopak preplnene a komplikovane. Nešetrite prázdne steny, poličky a pohovky. Chce to množstvo vankúšov, obrazov a najrôznejších dekorácií. Pokiaľ máte vysoký strop, môžete byt doladiť napríklad veľkým lustrom v zlatej, bielej či ružovej farbe. Steny na chodbách a v kúpeľni doplňte veľkými zdobenými zrkadlami a byt rozvoňajte kvetmi, ktoré dajte všade, kde to bude možné. Nebojte sa zariskovať a nechajte pracovať svoju fantáziu naplno. Čím viac seba do toho vložíte, tým lepšie sa budete vo vašom novo zariadenom byte cítiť!

Back To Top