Kto za vás upratá dom po stavebnej rekonštrukcii

Inzerátov typu hľadám upratovačku v Spišskej Novej Vsi môže byť na Internete celý rad a každý z nich môže vyžadovať niečo iné. Niekto dopytuje generálne upratovanie bytu pred rodinnou oslavou, niekto sa zameriava na leštenie nábytku, ďalší ľudia dopytujú niekoho, kto im umyje okná, a potom tiež hľadáme špecialistu na čistenie kobercov. Súčasťou veľkého upratovania rodinného domu alebo bytu tiež býva uvedenie do prevádzky obytných miestností po maliaroch alebo po stavebnej rekonštrukcii. Vtedy sa jedná o výnimočné situácie, keď je na mieste mnoho prachu, sutín, zvyškov stavebného materiálu a ďalších nečistôt. Upratať také priestory tak, aby boli obývateľné, a aby poskytovali potrebný komfort a istotu pre nasťahovanie, nie je ľahké.

úklid po stavební rekonstrukci

Všadeprítomný biely prach – pri stavebných prácach sa veľmi často stretávame s bielym prachom. Ten sa tu objavuje napríklad pri brúsení sadrokartónu, pri škárovaní obkladov a dlažby alebo pri miešaní rôznych lepidiel, sadry, vápennej omietky a podobných sypkých hmôt. Prach sa rozšíri do všetkých miestností a priľne potom na všetkých povrchoch, ktoré tu sú, to znamená nielen na svietidlách a na podlahe, ale aj na stenách a na strope. Na toto nesmie upratovacia firma zabúdať a musí tiež mať k dispozícii vhodný mechanizmus, ktorým sa biely prach odtiaľ odstráni.

úklidová firma

Mastný šmír – väčšina stavebných firiem po sebe upratá aspoň zbežne, ale žiadna nebude upratovanie preháňať. Môžete sa tu potom stretnúť s tým, že sa tu a tam objavia mastné zašpinené fľaky na okenných parapetoch, rámoch a sklách, na dverných zárubniach, na obkladoch či dlažbách a tiež na podlahe, ktorú treba vyčistiť pred pokládkou koberca. Mastný šmír sa veľmi ťažko odstraňuje bežnými upratovacími prostriedkami a upratovacie firmy mávajú k dispozícii takú techniku, ktorá si s týmito problémami ľahko poradí. Samozrejme zvládne aj vyniesť zvyšky sutín a stavebných materiálov, pokiaľ sa teda nejedná o veľké hromady napríklad po búraní zárubní, čo už je práca skôr pre vypratávaciu firmu.

Back To Top