Výber matraca

Prečo je tak dôležitý výber správneho matraca? Odpoveďou je vaše pohodlie. Práve vhodný matrac vám zaistí dobrý, nerušený spánok a vy sa budete zobúdzať do nového dňa plní novej vitálnej sily, energie a dobrej nálady. Vitality a pozitívne naladenie nadobudnete počas zdravého spánku, kedy sa ponárate do svojho podvedomia a spracovávate tam vaše myšlienky, postoje, zážitky, všetko, čo sa vám nevýslovne týka. Ideálne by nebolo spať na tvrdom matraci, kde pri každom, čo i len miernom pootočení sa, by ste cítili spätný odbor, tvrdosť, nepohodlnosť v súvislosti s vašim matracom, na ktorom ležíte a spíte. To by sa vám istotne nepáčilo a nevyhovovalo vám. Niet nad kvalitný spánok, od ktorého sa odráža celé ráno a s ním jednotlivé po sebe nasledujúce procesy, každodenná rutina. Z toho vyplýva, že by ste mali uprednostniť mäkký, prispôsobivý matrac, ktorý je šetrný k vášmu telu, k vašej chrbtici.

ortopedická matrac

Na trhu nájdete veľké množstvo matracov, ktoré sa od seba odlišujú rozmermi, ale aj materiálom, z ktorého sú zhotovené. Väčšina z nich pozostáva s odnímateľného povrchu, ktorý je jednoduché vyprať v práčke. Neplatí to v prípade jedného matraca pre dvojlôžkovú posteľ, ktorý by sa vám do práčky nevošiel. Odborníci pre danú oblasť odporúčajú, zaobstarať si dve matrace pre manželskú dvojlôžkovú posteľ z praktických dôvodov. Súvisí to aj s rôznou hmotnosťou a spôsobom spania partnerov, takže sa vyhnete prípadnému dvíhaniu sa jednej polovice matraca v porovnaní s tou druhou, pod vplyvom rozdielneho zaťaženia.

aj takto kvalitne môžete spať

Aj to je jeden z dôvodov, o ktorom je rozumné uvažovať predtým, ako si matrac do svojho príbytku, do vašej postele, obstaráte. Penové, taštičkové, pamäťové, antibakteriálne a rôzne iné matrace s množstvom prezentovaných výhod v rôznych cenových rozpätiach. To všetko a ešte o čosi viac nájdete na našej internetovej stránke, kde jednotlivé produkty sú v značnej miere prezentované. Neváhajte si prezrieť našu aktuálnu ponuku a možno práve dnes objavíte aj matrace za akciové ceny.

Back To Top