Moderný prvok interiéru


Má rad jedinečných vlastností, s ktorými sa ďalšie materiály nemôžu porovnávať. Prináša do priestoru ďaleko viac denného svetla, opticky zväčšuje priestor a dodá unikátny dizajn, kamkoľvek ho dosadíte. Niet sa tak čomu diviť, že sa sklenené zábradlia stala bežnou súčasťou interiérov a záujem o ne neustále rastie.
Jeho výhodou je, že ako ho dostaneme do tekutého tvaru dá sa krásne tvarovať. Pokiaľ mu dodáme správne zlúčeniny, získa nové vlastnosti, medzi ktoré patrí pevnosť a pritom neprestane pôsobiť krehko.

zábradlí

Moderný prvok interiéru

Sklenené zábradliesa hodí v podstate kamkoľvek. A to vďaka neustálym inováciám a technológiám, ktoré s ním dokážu veľmi dobre pracovať. Je úplne bezpečné, krásne vzdušné a vytvára takmer neviditeľnú zábranu. Do vášho domu sa dostane viac svetla vďaka slnečným lúčom. Dokonca sa k lepšiemu pozmení aj akustika.
Vďaka nemu dosiahnete skvelého kontrastu, dá sa kombinovať s rôznymi ďalšími materiálmi a zdôrazníte tak jedinečný štýl. Na dôrazu mu dodá aj vhodné osvetlenie. Patrí síce medzi finančne nákladnejšie, ale výsledok rozhodne stojí za to. Najčastejšie sa vyrába z bezpečnostného kaleného skla alebo vrstveného lepeného do konexie. Je veľmi odolné proti mechanickému poškodeniu a pri rozbití sa nerozpadne na črepy.

schodiště

Najčastejšie sa využíva pri schodiskách alebo na galérie, kde pôsobí veľmi elegantne. Vášmu domu dodá čistý a bezchybný vzhľad.
 
 
Moderné typy zábradlia

Môžeme ich rozdeliť do dvoch základných skupín: samonosné a medzi konštrukciu. Dajú sa využiť vo vnútri priestoru i vonku. Niektoré typy môžu mať aj otočné kĺby, vďaka ktorým sa dajú opatriť praktickými dvierkami. Konštrukcia sa vyrába väčšinou z ocele a tvoria ju stĺpiky na ukotvenie.
Aké by sme mali mať požiadavky?

Tým hlavným je samozrejme bezpečnosť. Odolnosť môže byť tiež rôzna v závislosti na hrúbke tabule a jej ukotveniu.
Pri samotnom výbere by sme sa mali zamerať na niekoľko vecí ako sú:
o   estetika
o   bezpečnosť
o   spôsob podopretia a uloženie
o   statika

Ďalej sa zaujímajte o údržbu a prípadnú výmenu chybných častí. Môžete si dokonca vybrať farbu, tvar, rozmer, prípadne aj motív.
Nebojte sa, odborníci vám radi poradia, aké možnosti sú najlepšie práve pre vaše bývanie.

Back To Top